Bonsai klub Třinec

Bonsai klub v Třinci založilo sedm zakládajících členů na podzim roku 1988. Už za necelý rok, 26 - 28. srpna 1989, uspořádali první výstavu bonsají, která se uskutečnila v prostorách místního Domu kultury. Na tomto místě se výstavy konaly pravidelně každým rokem až do roku 2000. Od roku 2001 se výstavy konaly v třineckém areálu chovatelů drobného zvířectva (za tratí). V roce 1998 a 1999 se úspěšně pořádaly výstavy i v Českém Těšíně v zahradách Dobré čajovny a čajovny Ganéša. Od roku 2008 se výstavy opět pořádají v DK TRISIA v Třinci.

Kromě výstav pořádá Bonsai klub pro své členy a jejich známé i tématické zájezdy. Návštívili jsme už pana Nováka a jeho zahradu v Libochovicích, pana Kastnera v jeho Bambus centru, byli jsme v Bonsai centru v Libčanech u Hradce Králové nebo u pana Sosnovce v jeho centru Bonsai Sumiko v Nedrahovicích u Sedlčan. Taky jsme navštívili zahradu Honzy Bučila nebo zahradu IBUKI Mariusze Foldy v Polsku.

Dnes má klub 30 členů, kteří se pravidelně scházejí každé první úterý v měsíci v 17 hodin v prostorách Domu dětí a mládeže v Třinci. Kromě pravidelných schůzek pořádáme i workshopy pod vedením Honzy Bučila, Vaška Nováka nebo Honzy Culka. Každého, kdo má zájem o pěstování bonsají, rádi přivítáme.

clenove