• bkt1.jpg
  • bkt2.jpg
  • bkt3.jpg
  • bkt4.jpg
  • bkt5.jpg
  • bkt6.jpg

Vše co se ještě konalo v BK Třinec v roce 2019 na jednom místě...

XXXI. Výstava bonsají BK Třinec

Již po dříve uvedených akcích se konala ta nejdůležitější a to XXXI. Výstava bonsají s mezinárodní účastí vystavovatelů nejen z našeho klubu, ale i z Polska a Slovenska. Bylo to ve dnech 24.5 až 26.5.2019. Jak už se stalo pravidlem, hlavním hostem a zároveň demonstrátorem byl Vašek Novák z Libochovic. Více fotografií najdete v sekci Galerie. 

d05

 

 

Workshop s Honzou Bučilem

V létě, přesně v sobotu 6.7.2019 nás opět navštívil Honza Bučil z Tlusté báze Jihlava, abychom během sobotního workshopu stihli provést letní střihy i nějaké to natvarování. Jako vždy to bylo s Honzou skvěle strávené dopoledne, odpoledne i podvečer.

 

 

Workshop s Honzou Culkem

V sobotu 21.9.2019 se konal další workshop, tentokrát s Honzou Culkem. Opět se pracovalo na mnoha stromech a pro velký zájem a mnoho přihlášených účastníků byla akce prodloužena, takže pokračovala i v neděli až do večera.

 

Workshop s Vaškem Novákem

Poslední letošní bonsajová dílna proběhla až v listopadu přesně v sobotu 2.11.2019. S Vaškem to bývá už tradiční zakončení bonsajové sezóny v Třinci. I když letos opravdu vyjímečně až tak pozdě, a to kvůli cestám Vaška po světě. A tak jsme to letos měli i s vyprávěním třeba o Číně.

 

Grilování na Grodisku

Stejně jako loni, tak i letos v polovině léta se členové BK Třinec sešli na Grodisku, aby se nejenom pracovalo se stromy, ale taky i pobavilo při grilování a hraní na kytaře.

 

Bonsai Trienale Wojslawice 2019

Nejenom vlastními akcemi je bonsai klub živ. Taky občas vyjedeme na nějakou jinou akci nebo výstavu. V neděli 23.6.2019 se pár členů domluvilo a vyrazili do polských Wojslawic na Bonsai trienále, výstavu pořádanou polskou, čeaskou a německou bonsajovou asociací. Výstava probíhala v nádherných prostorách arboreta a byl to nádherný výlet.

 

ŠuTry 2019

A poslední cesta BK Třinec na jinou akci než vlastní, byl zájezd do Starého Města u Uherského Hradiště na akci Česko-slovenské bonsajové dni aneb ŠuTry (od Šumavy k Tatrám) v sobotu 26.10.2019. Výstava vybraných 50 stromů z Česka a Slovenska nadchla. V nádherném prostředí opraveného kostela a smožností nákupu bonsajového zboží v nedaleké prodejně fy Isabelia nadchla nejednoho návštěvníka výstavy. A to nemluvím o setkání s mnoha přáteli s bonsajového světa.

 

Bonsai kemp Trusalová 2019

A samozřejmě jako každý rok jsme se zúčastnili pravidelné akce pořádané našimi přáteli z Martina. Už po jedenácté. A jako vždy bylo fajn. Letos navíc umocněné návštěvou Libora a Mirka se svými polovičkami. Super akce.